Veselý kopec

Skanzen

„Pohádková dědina jako malovaná.“
Region
Východní Čechy

Veselý kopec

Skanzen

Tento idylický skanzen je mezi filmaři opravdu oblíbený. Vypadá totiž, jako by ožil některý z obrazů Josefa Lady. Klid, harmonie a dřevem vonící historie. Buď na vás promluví černý kocour, nebo jeden z krkavců.

Do světa se odsud vydala pěkná řádka slavných pohádkových hrdinek a hrdinů. Z jedné ze zdejších chalup pocházela odvážná Bohdanka z televizního filmu Sedmero krkavců v režii Ludvíka Ráži. Film byl vysílán na Vánoce roku 1993, ale jeho hororová atmosféra se u dětí a rodičů nesetkala s úsměvným přijetím.

Za dobrodružstvím se z téhle rodné vsi vypravil také Matěj v další oblíbené pohádce Nesmrtelná teta, a doma tu byl i svérázný dřevorubec Drnec z Lotranda a Zubejdy. Ten sem dovedl sultánovy velvyslance, Zubejdu a velblouda k tomu.

Podlehnout půvabu Veselého kopce je snadné, takové domky jako tady nejsou hned tak k vidění. Vodní mlýn, čtrnáctiboká stodola nebo dokonce celý statek. A je tu živo. Po celý rok tu pořádají folklorní akce či ukázky tradiční výroby. Nějaké dobroty ochutnáte třeba na posvícení.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace