Šumperk

Divadlo

„Vstupte do brány Jeseníků.“
Region
Střední Morava a Jeseníky

Šumperk

Divadlo

Nikdy nevyřešená smrt matky a hrozné podezření v rámci vlastní rodiny. To si s sebou nese hlavní hrdina černé komedie s poněkud zavádějícím názvem Krásno. Režisér Ondřej Sokol ho natáčel rodném Šumperku.

Se štábem zabrousil do místního krematoria, k bývalé budově kina Svět a také do šumperského divadla, jehož krásnou červeno-bílou divadelní budovu najdete v Komenského ulici, hned vedle Hlavní třídy. Zatímco v divadle se pravidelně hraje a funguje tu i šumperský soubor, z kina Svět je v současnosti obchodní centrum a místo něj slouží Kino Oko. Krematorium, v němž jako pohřebák působil Karel Roden, najdete na Zábřežské ulici a hotel Grand na ulici 17. listopadu.

Kam dál v Šumperku? Projděte se třeba kolem městských hradeb, vodní příkop se nedochoval, ale prý v něm měšťané chovali ryby pro vlastní potřebu. Za pozornost stojí neorenesanční radnice s řadou památných budov v centru města, Šumperku se říkávalo Malá Vídeň. Projděte si expozici věnovanou nechvalně známým čarodějnickým procesům, spjatým s nedalekými Velkými Losinami. Šumperk nabízí opulentní turistickou hostinu, ale navíc je branou do Jeseníků. Až se vám město omrzí, vzhůru do kopců!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace