Ostré

Kalvárie

„Láska umí bolet.“
Region
Severozápadní Čechy

Ostré

Kalvárie

Těžké šrámy na duši si z války přinesl Josef Douša, hlavní hrdina snímku Hlídač č.47. Režisér Filip Renč natáčel dramatický příběh vysloužilého vojáka i ve vsi Ostré na Litoměřicku. Sníh, mlha, zima a udýchaná deprese. Doufáme, že vy si odsud odnesete lepší vzpomínky.

Na místním kopci Kalvárie byla natočena scéna, kdy jde hluchý a zlomený Douša – ztvárněný výborným Karlem Rodenem – nakoupit. Zádumčivost místa, podpořená zimními exteriéry, se do mrazivého psychologického dramatu hodila dokonale.

Barokní poutní místo tvoří tři kaple, boční jsou totožné, prostřední symbolizuje Boží hrob. Na vrcholu najdete řadu pískovcových soch a při skvělém výhledu do rozlehlé Úštěcké kotliny a Českého středohoří se volně nadechnete.

Zpustlé schody z filmu tu už nenajdete, poutní místo Kalvárie se postupně opravuje a ze vsi Ostré si můžete projít obnovenou křížovou cestu.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace