Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

„Ve zdejších komnatách řádil Robespierre.“
Region
Vysočina

Zámek Jaroměřice nad Rokytnou

Majestátnost a půvab zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou okouzlil tvůrce seriálové adaptace klasiky Červený bedrník, šlechtici však v jeho zdech dostávali pořádně zabrat.

Na zámku, jehož část se proměnila v Café Méchanique, se totiž uskutečnila spiklenecká schůzka Červeného bedrníka a Minette. Měla mu přinést cenné informace, jenže do kavárny místo ní vtrhli vojáci. Holt to hrála na obě strany.

V Jaroměřicích se také konal soud s manželkou tajemného sira Percyho alias tajemného Červeného bedrníka a žalobcem byl sám Robespierre. Na druhou stranu třeba malíř Artur tu zažíval velmi příjemné chvíle.

Vás zámkem, kde revolucionáři zatápěli nešťastné Marguerite, čeká procházka v naprostém poklidu. Ať už se rozhodnete projít hraběcí apartmány, nahlédnout do místní kuchyně nebo pobýt chvíli v chrámu svaté Markéty či v překrásné zámecké zahradě. Dětem nakonec nebo na začátek udělá radost místní výstava hraček. Mohou se těšit na panenky, vláčky i plyšové medvědy.

Prostě pohoda, jazz i řada dalších žánrů. Jaroměřice nad Rokytnou a okolí se totiž v létě stávají dějištěm Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského, samotné jaroměřické sídlo nevyjímaje.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace