Hrad Zvíkov

Natočené filmy

Sedmero krkavců

Region
Jižní Čechy

Hrad Zvíkov

Loupežnický tatík dal na studia poněkud přerostlého synka v pohádce Lotrando a Zubejda. A mladý Lotrando se bifloval na jednom z nejznámějších jihočeských hradů.

Filmaři jsou kouzelníci a z hradu Orlík byl rázem klášter. V oblíbené pohádce tak můžete vidět jeho nádvoří, sály a chodby, kde řádoví bratři Lotranda – v podání Jiřího Stracha – učili počtům, čtení i slušnému vychování. Svou první pohádku – Sedmero krkavců – na Zvíkově točila i režisérka Alice Nellis.

Staletími omšelá krása hradu u soutoku Otavy a Vltavy přilákala také tvůrce seriálu Červený bedrník. I tentokrát se Zvíkov proměnil, tentokrát v ženský klášter a místo se stalo dějištěm dramatické scény, kdy sem přijela takzvaná madam Gilotina. Ve zdejší kapli také zatkli Marguerite. Na Zvíkov vtrhli i tři mušketýři, naštěstí jen v rámci natáčení britského seriálu.

Pokud se vydáte po stopách filmových i seriálových hrdinů, čeká vás velice působivý zážitek, zvlášť když se trefíte do slunečného počasí. Zvíkov si projdete doslova od sklepa až po věž se skvělým výhledem do okolí i na obě stékající se řeky. Kaple, kde zatkli Margueritte, patří k nejcennějším částem hradu.

A jestli vám bude historické atmosféry málo, vydejte se třeba na nedaleký Orlík. Ostatně ze Zvíkova tam můžete doplout i lodí a dokonale si tak vychutnat krásu řeky. Za vidění stojí i nedaleké Milevsko s klášterem premonstrátů s bazilikou Navštívení Panny Marie a hřbitovním kostelem svatého Jiljí.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace