Višňová

„Co přivezli? – Nic. A co mají? – Všechno.“
Region
Střední Čechy

Višňová

Když máš v chalupě orchestrion, nevadí, že do ní fičí... Píseň, která i po letech přiláká k televizním obrazovkám řadu diváků. Příhody Evžena Humla a Bohouše Císaře jsou prostě seriálová klasika.

Ves, kde se Chalupáři natáčeli, si tvůrci seriálu přejmenovali jen lehce – ve skutečnosti se jmenuje Višňová. Stále tu najdete dům, kam se Huml nastěhoval. Vyrazit můžete i k rybníku, u něhož Evžen Huml chytal kapry, přičemž ho jaksi vyrušili hasiči, nebo k domu dědy Makovce, kde čekával Slávek na svou milou – Makovcovu vnučku. Rybníček, v kterém Bohouš osvěžoval kapra, tu ale není. I můstek vypadá dnes jinak. Nestojí už ani stodola, kde „strašil“ záletný autobusák.

Zato tu stále stojí seriálový domov důchodců i dům, kde bydleli Čihákovi. Seriálovou hospodu tvůrci umístili do domu s čp. 1. A kde drbaly Jiřina Bohdalová s Růženou Lysenkovou? Ve Višňové čp. 5.

Ve Višňové nezapomeňte omrknout také místní kostel svaté Kateřiny, který jste mohli vidět i v populárním seriálu. Za pozornost stojí i barokní fara nebo památné duby na hrázi.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace