Vranov nad Dyjí - Zámek

„Prozkoumejte sídlo hloupého krále!“
Region
Jižní Morava

Vranov nad Dyjí - Zámek

Pozor, pozor! Nebezpečné zjevení napadlo jeden z nejkrásnějších moravských zámků. Nesmrtelná závist si udělala zálusk na Vranov nad Dyjí.

Naštěstí tu zákeřná potvora řádila jen v pohádce Nesmrtelná teta. Vy budete naprosto v bezpečí a pohodlně se projdete třeba nádvořím, u něhož Závist popouzela zhlouplého krále Ctirada proti jeho poddaným a odkud také zakletou Pavlínu vezli do žaláře; mimo jiné i velmi zdobným barokním Sálem předků. Neopomeňte ani zámeckou barokní kapli Nejsvětější trojice, která se filmařům taky zalíbila. A na závěr se proběhněte zámeckou zahradou, kde to všechno dobře dopadlo a Štěstí tu Pavlínce a Matějovi přálo krásný život.

Zámek má tři prohlídkové okruhy – vedle zámku a kaple pro vás připravují zajímavé sezónní výstavy. A až vás dočista kulturně vyčerpají, skočte se osvěžit do nedaleké Vranovské přehrady.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace