Zámek Třebíč

„V Třebíči najdete poklady!“
Region
Vysočina

Zámek Třebíč

Vzácnou třebíčskou památkou se v jedné ze svých nejslavnějších rolí procházela mladičká Magda Vašáryová. Právě sem zamířili tvůrci legendárního snímku Marketa Lazarová.

Markéta se měla stát novickou a pro klášterní scény František Vláčil zvolil baziliku svatého Prokopa. Filmaři zamířili také do románské krypty, která baladickému příběhu z drsného středověku dodala výtečnou atmosféru. Z krypty vede tajná chodba, která má ústit v nedalekém Sokolí, a říká se, že je v ní zakopán poklad schovaný před husity. Kdo ví. Jeden čas však krypta sloužila i jako sklep pivovaru.

Pokladem je ostatně sama třebíčská bazilika. Unikátní románsko-gotickou stavbu najdete na seznamu památek UNESCO a okouzlí vás svou majestátní nádherou. Přitom není jedinou místní památkou, která se na prestižní seznam dostala, dalšími jsou židovská čtvrť a hřbitov. V zámku sídlí muzeum a sladkou třešinkou na dortu je půvabné okolí protkané řadou turistických tras a cyklostezek.

Slušná nálož zážitků. Vzhůru na Vysočinu!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace