Hrad Český Šternberk

„Chce to andělskou trpělivost!“
Region
Střední Čechy

Hrad Český Šternberk

Tady úřadoval sám anděl! Konkrétně jistý Petronel, který dostal za úkol napravit na zemi hříšníka, ale pořádně to popletl a zadělal na řadu zmatků. Když nějaké přetrhdílo dostane funkci, stojí to jeho rozhodování vždycky za starou belu. Nedovolte, aby z vás někdo dělal hlupáka.

V pohádce Anděl Páně měla na Českém Šternberku komůrku dobromyslná služebná Dorotka, která se zamilovala do lehkomyslného hradního pána. Na Šternberku také nezkušený Petronel vyčaroval nepoctivé klíčnici hromadu zlaťáků a místní správce si dělal zálusk na svatbu s nebohou Dorotkou, kterou Petronelovy chyby dostaly do vězení.

A právě hladomornu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Žádné strachy, potěší i ty, kteří mřížím a kobkám dvakrát neholdují. Naopak. Naskytne se vám z ní pohled do krajiny téměř z andělské perspektivy. Hladomorna se tady totiž říká jižní baště s vyhlídkou. Stačí jen překonat schody.

Prohlídkový okruh zámku vás pak provede komnatami a sály, které obývaly princezny Xenie a Arabela, právě Český Šternberk padl tvůrcům slavného seriálu kdysi do oka.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace