Pražský hrad

III. nádvoří

Natočené filmy

Příběh rytíře

Region
Hlavní město Praha

Pražský hrad

III. nádvoří

Středověká romance v rytmu populární hudby? Proč ne! Oblíbený snímek Příběh rytíře propojil obojí dokonale. Filmovým Londýnem se ale ve skutečnosti stala Praha.

Praha už na sebe na plátně vzala podobu spousty jiných měst. V Příběhu rytíře se proměnila ve středověký Londýn a díky tomu se katedrála svatého Víta stala svědkem dostaveníčka dvou hollywoodských hvězd. Australan Heath Ledger zpodobnil charismatického mladíka Williama, který touží po tom stát se rytířem. Shannyn Sossamonová dala tvář postavě Jocelyn, krásné šlechtičně, do níž se William bezhlavě zamiluje.

Filmový štáb vyrazil i na další pražskou památku, k Vltavě na Karlův most. Právě tudy vedla cesta Williama a jeho přátel na světový rytířský turnaj v Londýně. Ve filmu se ale známý most proměnil k nepoznání. Mostecká věž připomíná londýnský Tower Bridge a po celé délce se táhnou typické anglické cihlové domky.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace