Znojmo

Ulice Na Valech – Vila

Natočené filmy

Četnické humoresky

Region
Jižní Morava

Znojmo

Ulice Na Valech – Vila

Ve znojemské ulici Na Valech našli četníci úkryt jednookého vraha. Krásná třípodlažní vila už jistě zažila lepší časy, ale divoký, neopravený vzhled je součástí jejího genia loci. Nedaleko najdete i místo filmové vraždy.

Až na samotném konci ulice Na Valech narazíte na atypickou točnu, která umožňuje autům se ve slepé ulici otočit. U ní stojí dvě velké vily dvou dost nesourodých architektonických stylů, z nichž jedna si zahrála v Četnických humoreskách. Vila, v níž bydlel seriálový vrah, je ve skutečnosti co by kamenem dohodil od místa vraždy. Ulice Veselá (v seriálu přejmenovaná na Růžovou) je hned nad ulicí Na Valech.

Můžete se zde pokochat také výhledem na bývalý minoritský klášter, jehož krypty a nejstarší části pocházejí z období od 13. do 14. století. V něm najdete Jihomoravské muzeum, ve kterém sídlí expozice živé i neživé přírody Znojemska, archeologie, kovářství či orientálních zbraní.

Krásné starobylé Znojmo leží v centru vinařské oblasti a s tímto nápojem je spojen i život ve městě. Každý rok tu v září probíhá Znojemské historické vinobraní. Díky kostýmům, šermířským vystoupením i dobovému jarmarku se můžete přenést do dávné minulosti, snad až do doby Jana Lucemburského, jehož návštěvu vinobraní připomíná. Ne náhodou se celá akce odehrává také ve vrcholící burčákové sezoně. Za kulturou sem můžete vyrazit také na Hudební festival Znojmo, Znojmo Jazz Fest či VOC festival Znojmo, který spojuje folklor a prezentaci vín z místní vinařské oblasti.

Jihomoravské město je ale krásné po celý rok, do velké míry zásluhou jeho kouzelného historického centra. Nezapomeňte navštívit rotundu svaté Kateřiny, kostel sv. Mikuláše, Loucký klášter či výstavní měšťanské domy.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace