Muzeum Karla Zemana

„Vstupte do světa filmových triků a fantazie!“
Region
Hlavní město Praha

Muzeum Karla Zemana

Projdete se po měsíci Barona Prášila, budete ovládat známou ponorku z Vynálezu zkázy nebo odcestujete do pravěku. Poznejte, jak vznikaly filmové triky před érou digitálních technologií. Interaktivní výstava je koncipována jako filmové scény a ateliéry, kde se můžete natáčet a fotit v akci.

V nově přidaném interaktivním prostoru, založeném na principu klíčování, se stanete součástí filmů Karla Zemana, jako jsou Cesta do pravěku, Vynález zkázy nebo Baron Prášil. Do muzea se lze plavit lodí Elektronemo po Čertovce a Vltavě a zažít jedinečnou atmosféru Prahy z vodní hladiny nebo vyzkoušet Segway.

Muzeum nabízí bohatý program jak pro děti, tak pro všechny filmové nadšence – workshopy animace a trikové tvorby, motivační hry v expozici muzea, výtvarné dílny, asistované prohlídky, příměstské tábory, filmové projekce nebo semináře. Pořádáme dětské oslavy i firemní eventy na míru. Muzeum je živým prostorem díky neustále obnovované expozici i široké paletě doprovodných programů.

„Proč vůbec točím filmy? Hledám Zemi nikoho, ostrov, na který ještě nevstoupila noha filmařova, planetu, na které ještě žádný režisér nevztyčil vlajku objevitele, svět, který existuje jen v pohádkách.“ Karel Zeman

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace