Pardubice

Základní škola

Natočené filmy

Dívka na koštěti

Region
Východní Čechy

Pardubice

Základní škola

O mnoha budovách se tvrdí, že to jsou králíkárny, ale jen škola v Pardubicích se může pochlubit tím, že její učitelský sbor tvoří králíci. Na chodbě tu možná potkáte novou holku z XI. A, co místo knoflíků používá kosti. Nebo tu učitelku, co si zakrývá kapesníkem pusu. Ale nesmějte se jí. Chtěla jen žákům názorně předvést chrup hlodavců.

Mezi místními je lépe známá jako „Staňkovka“. Dnešní výrostci typu Mikyho Rouska už možná neposlouchají Helenu Vondráčkovou, na kobereček k řediteli školy však chodí stejně jako kdysi Jan Kraus. Můžete si zkusit dohledat přesně to okno, ze kterého Saxána skočila pro rozbitou termosku s odvarem z babského ucha, jen to raději sami nezkoušejte. Nemuselo by to skončit jen zlomenou nohou.

Na školních pozemcích už také nechovají králíky, zato tu mají nové sportovní hřiště, které otevírala patronka školy Petra Černocká. I tým filmařů se sem po letech vrátil, když natáčel pokračování Saxána a Lexikon kouzel.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace