Pardubice

Třída Míru

Natočené filmy

Dívka na koštěti

Region
Východní Čechy

Pardubice

Třída Míru

Až půjdete po pěší zóně na třídě Míru, nezapomeňte si prohlédnout zdejší výlohy. Třeba tam taky najdete hrníček s podšálkem, co se k sobě hodí tak dobře jako Honza se Saxánou v Dívce na koštěti. A pokud máte nohu v sádře, klidně si vezměte podpatky a minisukni.

Napoleon toto místo možná ve skutečnosti nenavštívil, jak se to učí ve filmu Dívka na koštěti, ale i tak je historie tohoto bulváru více než pestrá. Než hlavní tepna Pardubic dostala svůj poklidný název, prošla si řadou změn.Protože vedla směrem na Prahu, říkávalo se jí Pražská. Pak do názvu ulice začala zasahovat politika.

Vystřídala tyto názvy: 1916 Císaře Karla, 1918 Wilsonova, 1940 Na Zeleném, 1945 Stalinova třída. Naštěstí se doba uklidnila a třída Míru už posledních padesát let jméno nezměnila. Jen v roce 2015 se dočkala rozsáhlé rekonstrukce ušité Pardubičským na míru.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace