Praha

Valdštejnský palác – Rytířský sál

Natočené filmy

Amadeus

Region
Hlavní město Praha

Praha

Valdštejnský palác – Rytířský sál

Těmito slovy nás Salieri přenáší do největšího sálu Valdštejnského paláce, který dal podobu papežovým komnatám v Římě. Tam mu malý Mozart hrál skladby na pianino se zavázanýma očima. Vzápětí nato držel housle v ruce a okouzloval posluchače dál.

Velkorysé prostory Rytířského sálu s mramorovými portály a vysokou klenbou mají dokonalou akustiku. Barokní architektura zase připomene důstojné prostředí církevního sídla. Podobně jako papež se tu můžete zaposlouchat do tónů hudby chlapce, který složil svou první skladbu už ve čtyřech letech. Nebo stejně jako Salieri snít o kariéře věhlasného hudebníka, jehož jméno se stane nesmrtelným.

Proslýchá se, že když se představitel papeže Vladimír Svitáček vracel v kostýmu na Barrandov, žehnal kolemjdoucím z okénka. Nakonec z toho vznikla fáma, že tehdejší papež Jan Pavel II. tajně navštívil Prahu.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace