Zámek Dobříš

Natočené filmy

Iluzionista

Region
Střední Čechy

Zámek Dobříš

V interiéru zámku Dobříš se odehrává soukromé kouzelnické představení pro následníka trůnu Leopolda. Budoucí mocnář chce každou záhadu vyřešit, jeho hosté se ale rádi nechají oslnit iluzemi i zámeckým zrcadlovým sálem.

Zrcadlový sál dobříšského zámku se ve filmu Iluzionista objeví místo interiéru Hofburgu – oficiálního sídla rakouských mocnářů. Krásou i honosností se císařskému sídlu plně vyrovná. Právě tady iluzionista Eisenheim předvedl svůj parádní kousek s mečem, kterým si definitivně znepřátelil následníka trůnu. Na zámku Dobříš je celoročně otevřena zámecká expozice či francouzská zahrada.

Po stopách dějin české literatury se můžete vydat také do nedalekého Čapkova památníku ve Strži u Staré Huti. Při návštěvě útulné vily s krásnou zahradou se přenesete na místo, kde Karel Čapek trávil prázdniny, napsal mnohá ze svých děl a zakoušel poznatky pro fejetony do sbírky Zahradníkův rok.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace