Praha

Vinohradské divadlo

Natočené filmy

Iluzionista

Region
Hlavní město Praha

Praha

Vinohradské divadlo

Nejslavnější kouzelníci dodnes vyprodávají velké divadlení sály a arény. V minulosti to nebývalo jinak. Filmový Iluzionista Edward Norton potřeboval důstojné pódium. Našel ho ve Vinohradském divadle.

V době své největší slávy kouzelník Eisenheim předvádí triky v sále velkého, honosného divadla, kam není problém přilákat i následníka trůnu. Potřebný luxusně působící prostor nabídlo pražské Vinohradské divadlo. A nejen to, pro filmové účely se hodilo i jeho secesní průčelí.

Na jevišti tak můžeme sledovat velkolepé triky s pomerančovníkem či zrcadlem, při nich žasne publikum v divadelním hledišti stejně jako filmový divák. Před branami divadla naopak vidíme Eisenheima provádět jeden z nejklasičtějších kouzelnických triků s mincí, když se setká se skupinkou žebrajících dětí, které jakoby vypadly z Olivera Twista.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace