Tábor

Divadlo Oskara Nedbala

Natočené filmy

Iluzionista

Region
Jižní Čechy

Tábor

Divadlo Oskara Nedbala

Divadlo Oskara Nedbala v Táboře je všechno, jen ne opuštěné. Místní scéna je architektonickou středoevropskou raritou se dvěma hledišti a jediným jevištěm. Ve filmu Iluzionista si zahrála historická fasáda divadla i jeho menší sál.

Pro natáčení musel být exteriér divadla doplněn řadou venkovních kulis, které překryly modernější zástavbu v okolí. Co však nemuselo být upravováno téměř vůbec, bylo starší divadelní hlediště určené pro komorní představení. Tady kouzelník Eisenheim inscenuje svá nadpřirozená duchařská vystoupení.

K menšímu hledišti z 19. století přibylo to větší při rekonstrukci v 60. letech minulého století. Dva prostory pro diváky jsou k sobě situovány v pravém úhlu a sdílejí jedno jeviště, výjimečné řešení nejen u nás ale i ve středoevropském kontextu.

V Táboře je řada dalších historických památek, například pozůstatek hradu – věž Kotnov, pozdně gotická stará radnice či Kostnický dům s gotickými a renesančními prvky. Výjimečná je ale například i vodní nádrž Jordán. Byla založena v roce 1492, a tudíž je nejstarší ve střední Evropě. Dnes slouží jako záložní zásobárna vody a rekreační oblast.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace