Praha

Negrelliho viadukt

Natočené filmy

Iluzionista

Region
Hlavní město Praha

Praha

Negrelliho viadukt

Když v Iluzionistovi Eisenheim prchá před inspektorem, ztrácí se mu mezi sloupy Negrelliho viaduktu. Část z jeho 87 kamenných oblouků se klene nad pevnou zemí a nabízí řadu malebných zákoutí. Most z 19. století bez problémů přestál i povodeň v roce 2002.

Závěrečná honička ve filmu Iluzionista, v níž inspektor stíhá tajemného muže s plnovousem, začíná u brány Pražského hradu, pokračuje pod Negrelliho viaduktem a končí na pražském Hlavním nádraží. Ve skutečnosti by se herci docela naběhali, protože podobná trasa měří téměř šest kilometrů. V případě, kdy kopcovitá Praha hraje placatou Vídeň, je ale možné přimhouřit oko. Nepřehledný charakter prostoru pod oblouky třetího nejdelšího železničního mostu u nás umožní Eisenheimovi získat před inspektorem náskok a ujet mu vlakem.

V historii, stejně jako dnes, byl jeho nezaměnitelný genius loci obdivován řadou architektů i turistů. Negrelliho viadukt, vedoucí z centra přes Karlín až do Bubnů, je jedním z nejkrásnějších příkladů empírového slohu v oblasti technických staveb.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace