Český ráj

Dobšice – dědova chalupa

Region
Český ráj

Český ráj

Dobšice – dědova chalupa

Kde jinde strávit letní prázdniny než v ráji. V Českém ráji. A s celou rodinou. Vašek s Lubošem si dědovu chalupu nemůžou vynachválit. Jenže vysvětlete to mamince, která tady zkrátka svou nově ušitou garderobu neuplatní.

Vesnic s názvem Dobšice je v Čechách hned pět, filmová je však jen jedna. A to v okrese Jičín. Nachází se v přírodní rezervaci Podtrosecká údolí, která je protkaná cyklostezkami. K výletu na kole přímo vybízí, a nemusí být hned tak dlouhý jako cesta z pražského bytu baletky Anny, odkud je to 86 kilometrů. Dojet sem na skládačce dá filmové mamince pořádně zabrat. Není divu, že krásu zdejšího venkovského obydlí docenila až později. Její představa o dovolené pravděpodobně nezahrnovala koupání v neckách (či pod pumpou). Dědu, co se převléká za vodníka. A otce, který přes její výslovný nesouhlas bere Vaška na skály. Film Jak dostat tatínka do polepšovny by se stejně dobře mohl jmenovat Jak dostat maminku do blázince.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace