Český ráj

Rybník Věžák

Region
Český ráj

Český ráj

Rybník Věžák

Rybník a skály. Kdo by nechtěl mít tak malebné místo hned za chalupou? Tedy maminka Anna (Jana Preissová) z něj nadšená není. Okamžitě neomylně odhalí, že sem Luboš bere jejího syna. A co víc, učí ho dračí smyčku – základní uzel horolezců.

Pokud se budete chtít na skálu nad rybníkem podívat vy, nemusíte to před maminkou tajit. A nebudete sem muset ani šplhat. Snadno vyběhnete nahoru po úzké cestičce od hráze rybníka. Za jasného dne odsud dohlédnete až na zříceninu Trosky.

Věžák, název rybníku dostatečně nevystihuje romantičnost zdejšího místa. Nad ním se tyčí sošné skály a hladina opticky násobí jejich velikost, takže vypadají, jako by z vody přímo vyrůstaly. Ostatně o romantiku se pokoušel Luboš, když sem vzal na procházku Annu. Jenže milostné sbližování přerušilo divoké prase, které se k dvojici přiblížilo až příliš.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace