Český ráj

Hruboskalské skalní město

Region
Český ráj

Český ráj

Hruboskalské skalní město

Při pohledu na zdejší skály se horolezcům musí potit ruce. Zrovna jako Vaškovi s Lubošem, kteří tudy jezdí do obchodu. Mamina totiž netuší, kudy vede zkratka do vsi, jinak by jim nezatrhla jen tu stěnu u rybníka.

Ve skalním městě na Hruboskalsku jsou k lezení desítky příležitostí, ale tu krásu a výhledy do okolí si vychutnají i pěší. Dostanete se sem vrcholovou Zlatou stezkou Českého ráje. A ať vás vede touha po klidu a relaxaci v živé přírodě s voňavým vzduchem nebo hodně aktivní odpočinek a pocit vítězství nad kamenem – zklamaní odjíždět nebudete.

Jižní stěnu Dračího zubu – ve skutečnosti Skautské věže – znáte z filmu Jak dostat tatínka do polepšovny. Nejspíš vás nepřekvapí, že i desítky let od natáčení vypadá pořád stejně. Co by se na ní také mělo měnit? Gajbliky, rajbasy i lajsny zůstaly na svém místě, takže si je můžete osahat vlastníma rukama a vydat se stejnou trasou vzhůru jako Vašek s Lubošem. Stačí vzít lano, najít člověka, co vás bude jistit, a lézt. Jen na Dračím zubu dejte pozor, ať si o něj sami zuby nevylámete (a pozor, skutečný Dračí zub existuje a je od toho filmového bezmála 400 metrů vzdálený, tak ať se nespletete).

Cesta pod Skautskou věž vede po žluté, třeba od Mariánské vyhlídky, kolem symbolického hřbitova horolezců. Pěkný záběr na Skautskou věž (alias Dračí zub) shora ulovíte ze vzdálenější vyhlídky na Kapelu, populární seskupení pískovců. To ale musíte najít značku červenou, čili dobře známou Zlatou stezku Českého ráje, a dojít tak napůl cesty mezi Valdštejnem a Hrubou Skálou.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace