Praha

Valdštejnská zahrada

Natočené filmy

Amadeus

Region
Hlavní město Praha

Praha

Valdštejnská zahrada

Valdštejnská zahrada je oblíbeným místem pro odpočinek i konání kulturních akcí. Mezi nimi vynikají hlavně koncerty a hudební festivaly. Není tedy překvapením, že se výborně hodila pro roli palácových zahrad, kde Mozart koncertuje pro císaře a jeho ženu.

Až projdete sochami lemovanou uličkou, narazíte na monumentální salu terrenu. Přesně v těchto místech seděl samotný filmový Josef II. Posaďte se do podloubí zahradního sálu a vžijte se do kůže císařské společnosti. Slyšíte ty živé a rozverné tóny Mozartovy hudby?

Věděli jste, že herec Tom Hulce (představitel Mozarta) hrál každý den několik hodin na piano, aby ve filmu působil co nejpřirozeněji? Také pořád dokola sledoval nahrávku skutečného dirigenta, až se naučil kopírovat jeho pohyby. Ve filmu tak prý není jediný rozpor mezi pohyby prstů či rukou a hudbou, která zní.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace