Špindlerův Mlýn

Chata Dias

Region
Krkonoše a Podkrkonoší

Špindlerův Mlýn

Chata Dias

V údolí, u potoka a naproti sjezdovce. V tak ideálním místě se nacházela stanice Horské služby ve Svatém Petru v době natáčení filmu. Alespoň tak se to říká. My však víme, jak to bylo doopravdy...

Budova stojí dodnes. Přežila i Vaškovy (Tomáš Holý) kulinářské pokusy se smaženými řízky a vzhledově se změnila pramálo. Pouze vnější dřevěný obklad je natřený v tmavším odstínu.
 
Řekne-li vám někdo, že rekreační chata Dias bývala stanicí Horské služby, vězte, že tomu tak bylo pouze během několika natáčecích dní. Z našeho ověřeného zdroje totiž víme, že zde sice bydlel pan Strejček, člen Horské služby a také zde byla ohlašovna neboli telefon Horské služby, ovšem skutečná stanice tu nikdy nestála.

Na úpatí svahu tu teče Dolský potok, ze kterého záchranář Luboš (František Němec) vytáhl Vaška při jejich prvním setkání. Měl ostatně štěstí. Horská služba se v Česku objevila poprvé právě v Krkonoších, v polovině 30. let.

Na protější sjezdovce Stoh obdivovali Snowboarďáci – Vojta Kotek a Jiří Mádl – krasojízdu svých ženských protějšků. Sami se ale o sjezd nepokoušeli. Ne že by to nezvládli, jen měli zrovna rozbitý snowboard. Profil svahu je rovnoměrně rozdělen do tří úrovní lyžařské obtížnosti. Pokud vyjedete až na vrchol, sjedete nejdříve černým úsekem, poté červeným a nakonec modrým. Je jen na vás, ve kterém okamžiku z vleku vystoupíte a jaký stupeň náročnosti zvolíte.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace