Varvažov

Pole

Natočené filmy

Je třeba zabít Sekala

Region
Jižní Čechy

Varvažov

Pole

Smírčí kříže mají silnou symbolickou hodnotu. Odkazují stejným dílem k trestu, jako k vykoupení. Někteří lidé ale přesto zůstávají nesmiřitelní.

Když se vydáte z varvažovské návsi do sousedních Nevězic, zhruba po půl kilometru je možné odbočit doleva na první polní cestu. Přesně tady se odehrál souboj dvou mužů zastávajících opačné póly morálky. Právě scéna jejich zápasu na pozadí modré oblohy a lánů zlatého obilí vynesla snímku Je třeba zabít Sekala srovnání s osudovostí amerických westernů.

Dnes už tady žádný kříž nestojí, byl tu instalovaný jako filmová kulisa k souboji kováře Barana a zatrpklého Sekala. Dokonce se traduje, že producent filmu nechal přilehlá pole předem osít speciální odrůdou vysokého obilí, aby se docílilo specifického kontrastu mezi žlutými klasy a azurem nebe.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace