Varvažov

Hospoda

Natočené filmy

Je třeba zabít Sekala

Region
Jižní Čechy

Varvažov

Hospoda

Jsou doby, v nichž se sousedé sejdou u piva, a jediné, co je trápí, je budoucí úroda, počasí a stav hospodářství. Pak ale nastane jiná doba, situace se dramaticky změní a rovnováha sil se vychýlí, a to jsou složité a tíživé časy. Jako například ve snímku Je třeba zabít Sekala, z období druhé světové války a Protektorátu.

Poetika krajiny volá po vizuálním zachycení. Zvlášť v parném létě, kdy krásný, sluncem prozářený den pomalu zahlcuje dusno před bouří. Jak atmosféra ve vesnici zvolna graduje, masky z tváří pomalu padají a vše spěje k nevyhnutelnému.

V pohnutých dobách se nesedí přátelsky nad půllitrem piva, hospoda totiž slouží jako úkryt spiklencům, kteří kují pikle. Třeba jak se zbavit nebezpečného souseda, co falešně udává ostatní kvůli jejich majetku. Po procházce si zajděte do hospody, místní vám povypráví o natáčení filmu. Cestou kolem rybníka si vzpomeňte na sedláky, kteří tam plánovali, jak se Sekala zbaví.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace