Varvažov

Kostel sv. Kateřiny

Natočené filmy

Je třeba zabít Sekala

Region
Jižní Čechy

Varvažov

Kostel sv. Kateřiny

Nejen milovníci církevních staveb si přijdou ve Varvažově na své. Můžete se pokochat tradiční lidovou architekturou, která si snaží zachovat svou nezměněnou tvář. Varvažovští jsou si dobře vědomi své filmové slávy a nesou vlajku tradice dál.

Malá jihočeská víska posloužila jako kulisy pro drama, jehož děj se odehrává mezi úrodnými lány Hané. Možná, že to byla právě rovinatá krajina, pole dozrávajícího obilí a modré nebe s mraky na dosah ruky, které inspirovaly Vladimíra Michálka, aby svůj snímek natočil právě zde.

Při pohledu na kostel sv. Kateřiny se prostě nemůžete ubránit pocitu, že z něj každou chvíli musí vyjít Jiří Bartoška coby vesnický farář. Věděli jste, že sutanu, kterou má na sobě, oblékl při natáčení snímku Zapomenuté světlo o rok později i Bolek Polívka v roli faráře Holého? Historie se opakuje a filmy se točí stále dál.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace