Úštěk

Mírové nám.

Natočené filmy

Kolja

Region
Severozápadní Čechy

Úštěk

Mírové nám.

Pozdně barokní kostel uprostřed náměstí dlážděného kočičími hlavami. Maloměstský poklid ospale střežený štítovými domy naruší vozy moderní vojenské techniky. Přijela sovětská posádka.

Ukázka vojenské síly okupační armády uprostřed nejmenší české památkové rezervace. Asynchronnost. Stejně jako celý život Františka Louky ve filmu Kolja. Pak, jako střípek naděje, se v okapu zaleskne nalezený šperk. Následuje zklamání, protože ozdoba je bezcenná tretka. Ale krásná – je tedy skutečně bezcenná? Záleží jen na úhlu pohledu.

Usedněte ke kávě a náměstí pozorujte oknem, jako byste se dívali ze starosvětsky zařízeného pokoje Stelly Zázvorkové, Loukovy matky. Co spatříte vy? Půvab malebného náměstí? Maloměstskou odtažitost? Možná se vám před očima na chvilku mihne i Zuzana Norisová, která si tu zatančila ve filmovém muzikálu Rebelové. Nebo snad veselý rošťák Tomáš z filmu Páni kluci, běžící městečkem vstříc dalším dobrodružstvím?

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace