Antýgl

Řeka Vydra

Natočené filmy

Kolja

Region
Šumava

Antýgl

Řeka Vydra

Divoká krása přírody kolem Antýglu je tak působivá, že kdo tam jednou byl, bude se vracet jako vlaštovka, a nejen na jaře. Tak jako se pomalu vracejí vydry do řeky, která po nich dostala jméno. Vklouzněte do lesního přítmí hlubokého balvanitého kaňonu a vnímejte tu dravost a nespoutanost. Projděte se, relaxujte a přemýšlejte.

Okolí králováckého dvora Antýglu křižuje několik turistických tras. Naučnou stezkou Povydří dojdete po červené značce k vyhlášené Turnerově chatě. Pokud vám budou síly stačit, pokračujte do Jelenova a k vodní elektrárně Čeňkova pila. Na úbočí kaňonu Vydry spatříte moře -– sice jen kamenné, ale o nic méně působivé. Ledová rašeliništní voda v řece má sílu, neúnavně omílá vyvřelou horninu na oblé balvany. Spěchající bystřina rozstřikuje průzračné kapičky vysoko do vzduchu. Ve filmu se na kameni sluní muž s malým chlapcem. Vedou spolu smutný rozhovor. Právě zde Kolja s Loukou nacházejí souznění.

Kouzlo lokality ocenili i filmaři, když si ji vybrali jako ideální místo k natočení trilogie Pod jezevčí skálou, Za trnkovým keřem a Pytlácká stezka.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace