Chcebuz

Statek

Natočené filmy

Lidice

Region
Severozápadní Čechy

Chcebuz

Statek

Malá vesnička patří k blízkému městu Štětí. Na návsi váš zrak upoutá barokní kostel, který ve svých útrobách skrývá dva zvony. Přímo naproti uvidíte ruiny čehosi, co kdysi bývalo statkem, a podle zbytků stěn pokrytých sazemi usoudíte, že zřejmě došlo k požáru.

Co se tady skutečně odehrálo, by vás pravděpodobně nenapadlo. Vznikla tady scéna vypálení vesnice ve filmu Lidice. Obyčejné stopy po požáru a zbytky budov najednou ožívají. Vidíte, jak plameny šlehají čím dál výše, až nakonec celou stavbu obejmou svou lačnou žhavou náručí. Střechy se v žáru hroutí stejně rychle jako životy obyvatel Lidic. Ano ve vesnici Chcebuz se ta lidická hrůza zopakovala. Postarala se ale o to, aby měl každý možnost vidět na vlastní oči, co se v Lidicích odehrálo, a uvědomit si, jaká zvěrstva přinesla druhá světová válka.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace