Jaroměř

Josefov – Náměstí Svobody

Natočené filmy

Musíme si pomáhat

Region
Královéhradecko

Jaroměř

Josefov – Náměstí Svobody

Na ulici lidé svorně odklízejí trosky vybombardovaných domů, ale panuje tu optimistická nálada. Válka skončila a život se může vrátit do starých kolejí. Čas od času se ještě vynoří přízraky zesnulých, ale i ty časem vyblednou.

Hrdý novopečený otec tlačí kočárek v ruinách města, je to jako symbol znovuzrození. K této dějové linii příběhu inspirovalo scenáristu Petra Jarchovského vyprávění Jana Halase. Narození syna slavného českého básníka den po skončení druhé světové války prý provázely podobně bizarní okolnosti. Bolek Polívka, představitel Josefa Čížka, se zase při přípravách na roli nechal inspirovat vzpomínkami na vlastního otce.

Podobu závěrečné scéně filmu Musíme si pomáhat dalo Náměstí Svobody. Kousek odsud, na Masarykově náměstí, stojí zajímavý empírový kostel Nanebevstoupení Páně. Byl postaven podle stejných plánů jako jeho dvojník v sesterské pevnosti Terezín.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace