Hrad Karlštejn

Sál

Natočené filmy

Noc na Karlštejně

Region
Střední Čechy

Hrad Karlštejn

Sál

Stoly se prohýbají pod pečeněmi a jinými vybranými lahůdkami. Pážata dolévají do sklenic královské společnosti víno z první révy, která dozrála v Čechách. Zasedněte k hodovnímu stolu po boku Karla IV.

Scéna, v níž král Karel IV. hostí vybranou společnost a filozofuje o povaze českého národa, se nenatáčela v ateliérech, ale v prostorách Karlštejna. Začněte v Hodovní síni, v ní téměř propadnete náladě královského hodokvasu. V Audienční síni si zase můžete představit, jaké to pro vévodu bavorského asi bylo, když rozmlouval s králem. Ze stěn Sálu předků na vás shlížejí majestátní portréty slavných šlechticů a českých panovníků. V Rytířském sále zase stojí za pozornost starobylý dřevěný strop a zdobený nábytek.

Na Karlštejně duch Karla IV. stále žije. Víte, že v roce 2016 by Otec vlasti oslavil sedmisté narozeniny? Připravili jsme k výročí jeho narození speciální stránku, plnou inspirace k výletům a návštěvám akcí, které se s oslavami po celé republice pojí. Podívejte se na www.karel700let.cz a inspirujte se i k dalšímu nespočtu cest v jeho stopách!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace