Telč

Zámek – Nádvoří

Natočené filmy

Pyšná princezna

Region
Vysočina

Telč

Zámek – Nádvoří

Král Miroslav – jedinečný příklad renesančního vládce. Zámek Telč – unikátní ukázka renesanční architektury u nás. Je tedy jasné, že spravedlivý panovník z Pyšné princezny sídlí na místě, kam skutečně patří.

Zdejší zámek vděčí za svou současnou podobu jinému pokrokovému šlechtici – Zachariáši z Hradce. Gotický hrad proměnil v renesanční zámek. Není se čemu divit, když se z návštěvy italského Janova vrátil okouzlen tamější architekturou. Co viděl v zahraničí, zatoužil mít i doma. Ostatně, každá doba má své trendy. Filmoví hrdinové v Československu 50. let pracovali často a rádi stejně jako král Miroslav, který navzdory svému urozenému původu stráví více času zahradničením, než panováním.

Telčský zámek má tu zvláštnost, že měnil majitele vždy jen na základě dědictví a nikdy nebyl prodán. Takže jestli se vám v něm líbí a chtěli byste tu bydlet, stačí jediné. Dobře se vdát, oženit nebo dědit.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace