České Švýcarsko

Dolský mlýn

Natočené filmy

Pyšná princezna

Region
Severozápadní Čechy

České Švýcarsko

Dolský mlýn

To je pořádná mela ve mlýně. Král Miroslav nejdříve namele mouku a pak namele zbrojnošům, kteří ho sem pronásledovali. Není nic jednoduššího, než je všechny hezky napytlovat. Stačí je jen shodit z trámu přesně tam, kam Krasomila nachystala pytle.

Na soutoku říček Kamenice a Jetřichovické Bělé leží Dolský mlýn. Dvojici stařečků, která už na práci nestačí, vystřídá feudální úderka princezny Krasomily a krále Miroslava. Ta pracuje tak rychle, že zbude čas i na zakázaný zpěv. S písní na rtech se můžete projít idylickým údolím až k nedalekému památnému stromu Královský smrk.

S úpravami okolí tu začali již filmaři, když kvůli natáčení Pyšné princezny strhli nedaleký hotel. Dnes je původní budova beze střechy i své pradávné chlouby – mlýnského kola. O schopnost mlít tu byli připraveni už v roce 1814, kdy se po říčce začalo plavit dřevo. Vyřešili to po svém, začali vařit pivo a pálit pálenku.

Nedalekou tůni využili také zahraniční filmaři. Ve snímku Předčítač nejde jen o titulní čtení, jeden z výletů zavede ústřední zamilovanou dvojici i sem. A na rozdíl od Titanicu koupání zde neskončí pro Kate Winsletovou tragicky. Ostatně herečka za svůj výkon v tomto filmu získala Oscara i Zlatý globus.
Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace