Zámek Hluboká

Nádvoří

Natočené filmy

Pyšná princezna

Region
Jižní Čechy

Zámek Hluboká

Nádvoří

Královští trubači na nádvoří zadují na poplach. Ztratila se princezna Krasomila. Ale teď přijíždějí zbrojnoši a nesou královská nosítka. „Našli moji rádcové? Našli?“ ptá se král. Ale fanfáry oznamující nalezení princezny hlaholí předčasně.

Když se královi ztratí milovaná dcera, jediné, co může dělat, je čekat a bezradně se procházet po šachovnicové výzdobě nádvoří. Černé a bílé čtverce ve skutečnosti na nádvoří zámku Hluboká nejsou. Byly sem namalovány jen pro natáčení pohádky Pyšná princezna. Královi nepomohou ani rádci, kteří jinak mají na vše odpověď. A tak odvolává, co odvolal, a slibuje, co slíbil. Pohybuje se jako osamocená figurka šachového krále, který neví, jak táhnout.

Pro natáčení pohádky Tři bratři si režisér Jan Svěrák potřeboval zámek také trochu poupravit. Jenže stavební povolení by mu žádný památkář neschválil, takže nové věže paláce Šípkové Růženky vznikly až v počítači. A rovněž trikem přenesl celý zámek z jižních Čech až na horu Říp.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace