Vrbice

Vinné sklepy

Natočené filmy

Bobule

Region
Jižní Morava

Vrbice

Vinné sklepy

Ves Vrbice je krásná na první pohled, to ale ještě netušíte, co skrývá pod povrchem. Sladké tajemství. Tedy i polosladké, suché a polosuché. Místní vinaři potřebovali tolik vinných sklepů, že jich postavili hned několik nad sebou.

Zdejší sklípky, nejstarší dochované v Česku, sloužily podle legendy místním obyvatelům jako úkryt v dobách loupeživých nájezdů. Podobně jako nedaleká dědova chalupa hrdinům filmu Bobule, jenže to byli podvodníčci, kteří se schovávali před zákonem.

A pozor, jde o kraj, kde otvírák na pivo budete hledat marně, ale vývrtek najdete v každé domácnosti nespočet. Jenže jak zapadnout mezi místní, když víno buď nepijete, nebo vás z něj pálí žáha? Musíte se naučit o něm mluvit a také si najít správnou dívku, ale hlavně znát ta náležitá přirovnání, když popisujeme chuť vína: „Ucítíme vlahý vánek mezi pampeliškami, fialku a samozřejmě petrklíč.“

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace