Huntířov

Louka

Natočené filmy

Pyšná princezna

Region
Severozápadní Čechy

Huntířov

Louka

Co dělat, když si nutně potřebujete zazpívat a je to ve vaší zemi zakázané? Stačí přeběhnout hranice a zazpívat si tam. Svobodně a beze strachu z trestu. Na louce u obce Huntířov očekávejte zvýšený výskyt zpívajících ševců.

K překročení hranice do vedlejšího království žádný cestovní pas nepotřebujete, jen si rozmyslete, jestli chcete opravdu do země, kde se daně vybírají na rok dopředu a neustále rostou. Přesné rozhraní mezi oběma říšemi budete hledat těžko. Skály na straně Půlnočního království z Pyšné princezny totiž byly pouhou kulisou. Aspoň vám nic nepřekáží ve výhledu na Růžovský vrch. Filmaři tu tehdy postavili i černobílý ukazatel. Původně jej měly zdobit jen jednotlivé erby, jenže kontrast nebyl dost zjevný, takže na stranu Půlnočního království byl pro jistotu ještě usazen sup. Teď už snad chápete, na které straně hranic se vede dobře.

Ve skutečnosti zde není jen rozhraní dvou království, ale také dvou CHKO – České středohoří a Labské pískovce. Dostat se sem dá nejlépe na kole, blízko vede cyklostezka z Děčína do České Kamenice. Cestou se můžete zastavit u větrného mlýna na Františkově vrchu. Bohužel zatím zůstává bez obnovených perutí, které by roztáčel vítr.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace