Telč

Zámek – Zahrada

Natočené filmy

Pyšná princezna

Region
Vysočina

Telč

Zámek – Zahrada

Delegace z Půlnočního království je tu. Zatímco v Pyšné princezně sem za králem Miroslavem v rámci námluv poslali portrét, ve filmu Jak se budí princezny přijela rovnou celá rodina. Chování jejich prince Jiřího je upřímné a v porovnání s rodinou Borgiů ukázkové.

Na místě, kde ve středověku rytíři soupeřili o přízeň princezen, dnes můžete dobývat ženská srdce spíše květinou. Na bývalém kolbišti se rozkládá nejstarší renesanční zahrada v Česku. Jejímu zušlechťování se pečlivě věnoval i král Miroslav. A byl tak zaujatý prací, že se jen tak tak stihl převléct do královského šatu, aby přivítal návštěvu, která mu přivezla ukázat portrét spanilé princezny Krasomily. Ještě než ze zahrady odběhne, můžete si na zdi za ním všimnout reliéfu s Neptunem.

Naopak když se o zahradu nikdo dlouho nestará, rozšíří se i mimo vyhrazené místo a může to dopadnout jako v pohádce Jak se budí princezny. Ke spící Růžence se musí princ Jaroslav (Jan Hrušínský) prosekat keři, které obrostly celý zámek.

Architektura italské renesance je v Telči natolik podobná zemi původu, že si zahrada zahrála i v seriálu Borgiové. Proč točit ve Vatikánu nebo v Pise, když to stejně vypadá i tady. Iniciátor přestavby Zachariáš z Hradce by byl určitě pyšný.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace