Rynartice

Křížový vrch

Natočené filmy

Pyšná princezna

Region
Severozápadní Čechy

Rynartice

Křížový vrch

Takto neskromně se chlubí sám její vládce před svou milou. Hned na hranicích jí může ukázat krásu své země. Pohádka se sice jmenuje Pyšná princezna, ale i král Miroslav byl pyšný na své království.

Ukazatel se šipkami tu žádný není. Nepoznáte tak, jestli si ještě můžete klidně prozpěvovat, nebo jste už v Půlnočním království, kde vás za stejný čin zavřou jako v pohádce. I ve skutečnosti okolím prochází hranice. Sousedí zde národní park České Švýcarsko a CHKO Labské pískovce, jenže jediné, co se přechodem mezi nimi změní je stupeň ochrany přírody. Zpívat si můžete v obou, to zaručeně.

Díky tomu, že vrchol Křížového vrchu zůstává nezalesněný, budete mít rozhled do všech světových stran. Za dobré viditelnosti uvidíte třeba i Ještěd. O něco blíže je romantické Pavlínino údolí, kudy protéká Chřibská Kamenice. V jejím proudu při troše pozornosti spatříte i ohroženou Mihuli potoční.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace