Praha

U Lužického semináře

Natočené filmy

Samotáři

Region
Hlavní město Praha

Praha

U Lužického semináře

Ulice U Lužického semináře není tolik populární jako Karlův most, zpod kterého ústí. I tak si procházku po kočičích hlavách, jak Pražané tento druh dlažby z oblých valounů s oblibou nazývají, jistě užijete. Ať už v páru, s rodinou nebo jako Samotáři.

Název ulice dostala podle krásné vrcholně barokní budovy, která původně sloužila jako seminář pro kněze z Horní Lužice. Není ale to jediné, kvůli čemu stojí ulice za návštěvu!

Ta se po chvíli rozdvojuje a oběhne maličký park. Vysoký sloup s hodinami v něm může sloužit jako skvělý orientační bod pro rande naslepo. Koneckonců, přesně tak byl využit při natáčení filmu Samotáři. I když tam to nedopadlo úplně dobře, takže vy si svoje schůzky plánujte radši pod jinými hodinami nebo aspoň přijďte včas!

Případně se na lásku úplně vykašlete a běžte na druhý konec parku. Rovnýma nohama tak skočíte do dětských let. Vidíte ten dvoupatrový baráček s růžovou fasádou? Je to domov našich slavných českých chobotnic z druhého patra! Jen nedoporučujeme chodit přímo pod okna, ve filmu z nich celkem běžně lítala piana.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace