Kersko

Pramen sv. Josefa

Natočené filmy

Slavnosti sněženek

Region
Střední Čechy

Kersko

Pramen sv. Josefa

Podle záměru z první republiky se Kersko mělo stát lázeňskou obcí s hotelem, bazénem a pramenem minerální vody. Z velkolepých plánů nakonec sešlo. Škoda? Kdoví, jak by lázeňský ruch poklidné místo změnil. Pramen minerální vody tu ale vyvěrá dodnes.

Zastavení u pramene sv. Josefa během návštěvy Kerska rozhodně nesmíte vynechat. Připravte se ovšem na to, že ho nenajdete na původním místě, byl přesunut o kus dál, k hlavní silnici. V roce 1985, dva roky po natáčení filmu Slavnosti sněženek, prošel vrt zásadní rekonstrukcí. Vzniklo tak nové, příjemné místo k odpočinku. K zastřešenému prameni přibyla lavička, která zve ke klidnému posezení. Naplňte si pohárek průzračnou vodou, ochutnejte ji a zhluboka se nadechněte vůně ztepilých borovic. U pramene se můžete potkat i s někým z místních – ti vodě neřeknou jinak než „kerka“.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace