Pardubice

Hřbitov

Natočené filmy

Spalovač mrtvol

Region
Východní Čechy

Pardubice

Hřbitov

Máte-li v oblibě melancholické procházky po ztichlých hřbitovech, ten pardubický si nemůžete nechat ujít. A pokud jste ještě k tomu milovníky hororů, je to téměř povinnost. Najdete zde totiž i hřbitov zvířátek. Jestlipak o něm už nepřemýšlel pan Kopfrkingl ve svých velkých plánech o nové budoucnosti.

Klid, vůně vadnoucích květin, náhrobky jako malá umělecká díla a pak andělíčci, buclatí amorci a holubice. Nejrůznější jména a fotografie, cizí osudy vytesané do kamene. Tolik příběhů tu leží zapomenutých. V některém z hrobů možná leží i Spalovač mrtvol. Jeho příběh znáte, a nebyla to právě veselá historka. Můžete sledovat jeho kroky, když se svým synem Milim procházel hřbitovem a mířil ke svému neodvratitelnému osudu. Najdete tu i další osobnosti, jejichž životy a činy nezůstaly skryté jen za mlčenlivými náhrobky, například Jana Kašpara, prvního českého aviatika.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace