Praha

Olšanské hřbitovy

Natočené filmy

Hořící keř, Spalovač mrtvol

Region
Hlavní město Praha

Praha

Olšanské hřbitovy

Olšanské hřbitovy patří k pražské turistické klasice. Jsou největší, můžete se tam ztratit na celý den. Než obejdete dva miliony mrtvých, kteří jsou tu údajně pohřbení, bude to chvilku trvat. Také se můžete zajít poklonit některému ze svých oblíbených slavných. Budete překvapeni, koho tam najdete. Možná na vás mrkne i Spalovač mrtvol.

Pražské Olšanské hřbitovy jsou neuvěřitelně fotogenické v jakémkoli ročním období. Tak vás asi neudiví, že se staly kulisou pro mnoho filmů, a jedním z nich je i Spalovač mrtvol. Zahrály si v něm malou roli ve scéně, v níž vede pan Kopfrkingl svoji dceru do krematoria. Přesto mají Olšanské hřbitovy s filmem společného víc, než by se na první pohled zdálo. Tematicky se můžete zajít podívat na hrob představitele Spalovače mrtvol Rudolfa Hrušínského i autora předlohy scénáře Ladislava Fukse. Cestou se můžete zastavit u hrobu Jana Palacha a vzdát mu hold, podobně jako to udělala Agnieszka Hollandová ve snímku Hořící keř. Scéna z pohřbu se natáčela na Olšanech.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace