Hrad Valdštejn

Les

Natočené filmy

Tajemství hradu v Karpatech

Region
Český ráj

Hrad Valdštejn

Les

Co je to za divného vousáče? A jak se to pohybuje? Na čem jede? Kdo? Zutro, ve vesnici známý jako Tóma Hluchoněmec, tu drandí na skládací motorové koloběžce vynálezce Orfanika. Zkuste zapátrat v okolních skalách. Někam tam si ji totiž schovával.

Asi to nevíte, ale trasa na tajemnou zříceninu, odkud v noci šlehají blesky, vede ve skutečnosti kolem hradu Valdštejn. Nebuďte zklamaní, až tam nenajdete unesenou operní pěvkyni Salsu Verde. Máte zato nevšední příležitost spatřit jiného umělce – Karla Hynka Máchu. Vystavena je tu zřejmě jeho jediná existující podobizna.

Budete-li stoupat po žluté turistické značce, nemůžete minout místa, kde se natáčelo Tajemství hradu v Karpatech. Nahoru se lze dostat pouze tudy, takže přesně těmito místy pochodovala ve filmu i disciplinovaná místní policie. Do kroku si s nimi můžete zapět jejich hymnu: „Pólicíja, pólicíja, Sálašáry, práva Jova...“ Cesta vám bude aspoň lépe odsýpat.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace