Kácov

Most

Natočené filmy

Tmavomodrý svět

Region
Střední Čechy

Kácov

Most

Ano, z tohoto města se rozhodli uprchnout dva naši letečtí stíhači a vydat se směrem do Anglie, aby mohli bojovat proti Němcům okupujícím naši zem. I v Kácově se v roce 2001 natáčel film Tmavomodrý svět.

Své poslední chvilky v Kácově strávili hlavní hrdinové ve filmu přejezdem ocelového mostu: Přitom ve skutečnosti byli už tak trochu na britské půdě. Shodou okolností se jedná o konstrukci anglické výroby, která se používala právě za druhé světové války. Jméno nese podle anglického inženýra Donalda Bailyho a most si zahrál roličku i ve filmu Habermannův mlýn Juraje Herze.

I ten se zabývá válečným tématem, či spíše poválečným. Doba si tehdy žádala, aby se lidé přiklonili na jednu či druhou stranu a „jen ti nejsilnější dokázali zůstat nad věcí.“ Anebo v hospodě? Kácov si vaši pozornost získá možná i faktem, že ve stejném roce, kdy se zde natáčel „tmavomodrák“, tady obnovil činnost místní pivovar, který ročně vyprodukuje 20 000 hektolitrů piva.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace