Mikulov

Natočené filmy

Bobule

Region
Jižní Morava

Mikulov

„Hezký to tu máte. Támhle koukám kostel... nebo zámek... nebo co to je.“ Neohrabaný rozhovor při seznamování Honzy (Kryštof Hádek) a Klárky (Tereza Voříšková). Co taky říkat o krásách jižní Moravy za oknem, když tu největší krásku máte vedle sebe?

Kostel to skutečně není, ale zámek, navíc s muzeem uvnitř. Ať do Mikulova přijíždíte odkudkoli, vždy vás přivítá tato dominanta města. Ale ten přesný pohled, který uvidíte v záběru z filmu Bobule, dostanete při příjezdu po silnici Dukelská od Klentic.

Na místě najdete různé expozice, o čem jiném než převážně o víně, a výstavu o historii. Pěstování vinné révy sem totiž přinesli Římané, ale hlavně zde leží obří sud ze 17. století. Místní jsou na něj obzvláště pyšní, vždyť má obsah přes 100 tisíc litrů.

Mikulov je klidné město, tak klidné, že se zde dvakrát dohodlo příměří. Jednou po bitvě u Slavkova a pak tzv. Mikulovské příměří. Klidně strávený čas tu můžete čekat i vy.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace