Region
Hlavní město Praha

Praha

Hlavní nádraží

Pražské Hlavní nádraží patří k nejvýznamnějším secesním památkám v Česku. Moderní část „hlaváku“, jak ho důvěrně známe, dostala nový kabát a už to tady žije. Snad se dočká i přilehlý park zvaný „Sherwood“.

Je to místo, kde se potkávají a prolínají protiklady. Na pozadí luxusních obchodů tu v paralelní kinematografické realitě pobíhají nejpodivnější existence. Tak třeba Iluzionista v podání Edwarda Nortona. Nádražím se jen mihne a přitom omylem narazí do Scottyho z bláznivého filmu Eurotrip. Agent Hanaway z Mission Impossible: Ghost Protocol si naopak krátí dlouhou chvíli hraním na veřejné piano dole v hale, než ukradne kódy k jaderným zbraním. Zkuste si to také, tedy to brnkání. Jestli vás ale někdo bude natáčet mobilem, buďte opatrní, aby z vás nevysáli energii, jako se to přihodilo hrdinovi z filmu Akumulátor 1. V jednom z prvních celovečerních filmů oscarového režiséra Jana Svěráka. Když mluvíme o hrdinech Hlavního nádraží, nelze opomenout Sira Wintona a snímek Všichni moji blízcí. Zachránce 669 židovských dětí má na prvním nástupišti pomník.

Bolavé odjezdy a příjezdy jsou zdejší specialita. Své o tom ví i Alois Nebel, který tu ve stejnojmenném filmu konečně potká ženu, co si nepotrpí na zbytečná slova. Paní Květu už asi na záchodcích nepotkáte, ale možná ji zahlédnete, jak si pochutnává na zákusku v rekonstruované Fantově kavárně. Pohled na úchvatnou secesní kupoli vás spolehlivě ohromí. Víte, že jsou na ní vyobrazeny znaky měst, do nichž dříve z nádraží odjížděly vlaky? Kolik by jich dneska asi bylo?

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace