Špindlerův Mlýn

Harrachova ulice

Natočené filmy

Vrchní, prchni!

Region
Krkonoše a Podkrkonoší

Špindlerův Mlýn

Harrachova ulice

Centrem Špindlerova Mlýna protéká řeka Labe na své dlouhé pouti k Severnímu moři. Po jejím břehu se táhne hlavní ulice Špindlerovská a na druhé straně ulice menší, Harrachova. Právě tudy ve filmu Vrchní, prchni přijíždí k hotýlku pan Vrána se svými třemi dětmi ze třech manželství na zimní dovolenou.

Kromě pohádkově zasněžené řeky i městečka se nám ve filmu v živém rejdišti zimních radovánek nabízí pohled na projíždějící psí spřežení. Saně k zábavě na sněhu samozřejmě patří a není na tom nic zvláštního. Když se ale pozorněji zadíváte, všimnete si, že na jednom z těch spřežení přece jen cosi neobvyklého je. V této scéně na nás mává samotný režisér filmu Vrchní, prchni Ladislav Smoljak. Alespoň je vidět, že natáčení si všichni jaksepatří užili. Příjemný pobyt se v zimním středisku nabízí i vám a třeba se nevědomky stanete hvězdami nějakého dalšího filmu!

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace