Bystré

Městský úřad

Natočené filmy

Všichni dobří rodáci

Region
Východní Čechy

Bystré

Městský úřad

Velké dějiny zase jednou ovlivnily ty malé. Všech osm dobrých rodáků si to zažilo na vlastní kůži. Kdysi nerozlučné kamarády rozdělila pohnutá doba. Někteří se chopili příležitosti a bez skrupulí se prodrali nahoru, jiní zůstali věrní svým zásadám.

Od kostela sv. Jana Křtitele je to k městskému úřadu v Bystré co by kamenem dohodil. Právě v něm se usídlilo nové komunistické vedení a založilo Národní výbor. Varhaník Otčenáš se stal předsedou KSČ, domkař Zejvala předsedou menšinového družstva a polír Máčala tajemníkem na obci.

Postůjte chvíli před opravenou budovou z 15. století s typickou cibulovitou věží. Vidíte ty tři, jak pyšně vycházejí z radnice a celí se čepýří nově nabytou mocí? A to je jenom předzvěst věcí budoucích. Kolektivizace, zatýkání a nemilosrdná likvidace všech, kteří si dovolili nesouhlasit nebo oponovat.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace