Bystré

Hostinec

Natočené filmy

Všichni dobří rodáci

Region
Východní Čechy

Bystré

Hostinec

Žádná vesnice se neobejde bez hostince. Je to centrum dění i pramen informací. Tady se probírají novinky a předávají zkušenosti. Jeden sem jde tančit a zpívat, druhý utišit žal, a ušlí pocestní se můžou v hostinci osvěžit a nabrat síly.

Vojtěch Jasný si vybral město Bystré, protože mu okolní krajina a hlavně náměstí připomínaly jeho rodnou Kelč, která se stala inspirací pro Všechny dobré rodáky. Na návsi už od 19. století stojí hostinec, ve filmu přejmenovaný na hospodu U Vola.

Právě v ní ukončili vesničané v maskách masopustní rej a nad sklenkou pálenky filozofovali o životě. Různobarevné kostýmy mají svůj význam, barva totiž hraje v tomto filmu velkou roli. Vojtěch Jasný spolu s Ester Krumbachovou vytvořili barevný scénář a různé odstíny se vztahují ke konkrétním osudům a událostem.

Filtr

Mapa míst

Filtrujte a ovládejte zobrazení filmových míst, výletů a dalších zajímavostí v mapě.

Zavřít filtr

Prohlížejte místa natáčení vybraných filmů. Web jich obsahuje víc jak 300 ze všech koutů Česka. V detailu filmového místa objevíte fotografie z filmu, současné fotografie a úryvky z filmu natočené na daném místě.

Ostatní lokace